Acto Pharma

Hakkımızda

ACTO® PharmaACTO® GmbH ile yaptığı lisans anlaşması gereği ACTO® markalı dezenfektan, antiseptik, kozmetik, yara bakımı, kişisel hijyen ve endüstriyel temizlik ürünlerinin üretimini yapmaktadır.

ACTO® markalı ürünlerin Türkiye ve 46 ülke de satış ve pazarlamasını gerçekleştirmekte ve hijyen ve dezenfeksiyon konusunda eğitim ve bilimsel araştırma desteği vermektedir.

ACTO® markası 30 yılı aşkın süredir biriktirdiği bilgi birikimi ve deneyimini başta sağlık sektörü olmak üzere, toplumun hijyene ihtiyaç duyulan her alanı ile paylaşarak sektörde hızla büyüme ve gelişme göstermiştir.

Alman standart ve kalitesinde kurulan tesislerde; uluslararası yasa, yönetmelik ve standartlara uygun koşullarda, son teknoloji temiz odalar, laboratuvarlar, makine ve ekipmanlar ile üretim ve analiz prosesleri yürütülmektedir

ACTO® markalı ürün gruplarımız;

• Biyosidal Ürünler
• El ve Cilt Antiseptikleri
• Yer ve Yüzey Dezenfektanları
• Medikal Ürünler
• Tıbbi Cihaz Dezenfektanları, Temizlik ve Bakım Ürünleri
• Yara Bakım Ürünleri
• Kayganlaştırıcı Jel
• Kozmetik Ürünler
• Kişisel Hijyen Ürünleri
• Veterinerlik Ürünleri
• Gıda Takviyeleri
• Profesyonel Temizlik Ürünleri
• Tarım ve Hayvancılık Ürünleri

Ürün gruplarımızın Türkiye içerisinde ve ülkemizden de 50’ye yakın ülkeye satış ve pazarlaması gerçekleştirilmektedir.

ACTO® kaliteli ve geniş ürün yelpazesi ile dünyadaki pazar payını her geçen gün artırırken, bilgi birikim ve deneyimlerini ihraç etmekte, yeni oluşumlar içerisinde emin adımlarla yol almaktadır.

misyon

Misyon & Vizyon

Ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek müşteri talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamak. Yurt içi ve yurt dışında pazar payımızı büyüterek şirketimize duyulan güvene layık olmak ve en çok tercih edilen marka olmak.

Ulusal/uluslararası pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla sürekli gelişen, sektörün öncülüğünü yapan ve geniş ürün yelpazesiyle müşteri beklentilerini en üst seviye de karşılayan bir marka olmak için üretim, AR-GE ve Kalite departmanlarımızla sürekli çalışmak ve öncü olmak.

Farkımız; Uluslararası Sigortamız

Ürünlerin güvenle kullanımını sağlamak, müşteri taleplerine anında cevap verebilmek için ACTO®’nun satışının yapıldığı ve hizmet verdiği alanlardaki ürünlerin tamamı;

  • Kişisel yaralanma ve/veya maddi hasar için 10.000.000,00 Euro sabit oran
  • Mali kayıplar için 500.000,00 Euro
  • Maddi hasar için sigorta tutarı kapsamındaki ürün sorumluluğu hasarları için 5.000.000,00 Euro

bedelinde sigorta ile koruma altına alınmıştır.

uluslararasi-sigorta
best_price_guarantee

Kalite ve Hizmet Standartlarımız

ACTO® Pharma, ISO 9001, ISO 13485, ISO 45001, ISO 10002 yönetim sistem belgelerine sahiptir.


Tesisimiz, son kullanıcıya kadar tüm süreci baştan sona ve sondan başa olmak üzere denetlemektedir. Bunun göstergesi olarak da “Sağlık Bakanlığı tarafından verilen “İyi İmalat Uygulamaları” (GMP) belgesine sahiptir. Biyosidal olarak üretilen ürünler, Biyosidal Ürün Ruhsatına sahiptir ve bu şekilde pazara sunulmaktadır.


Tıbbi Cihaz Dezenfektanları, yara bakım ürünleri ve diğer medikal ürünler, Tıbbi Cihazlar Direktifine (MDD) (93/42 / EEC) göre CE Belgesine sahiptir ve değişen regülasyonlar yakından takip edilmektedir.


ACTO® Pharma, tüm proseslerde kalite güvence sistemini etkin bir şekilde uygulamakta ve her ürünün üretimini en yüksek standarda göre gerçekleştirmektedir

Satış Sonrası Destek Faaliyetlerimiz

ACTO® satış sonrası destek faaliyetleri konusunda gösterdiği yüksek hassasiyet ile; ürünlerin doğru yerde, doğru kişiler tarafından, doğru şekilde kullanımını sağlamak için yurtiçi ve yurtdışı tüm pazarlarda sürekli eğitim programları düzenlemektedir.

Müşterilerin istek ve ihtiyaçlarının erken tespiti ve bu ihtiyaçların güvenilir bir şekilde karşılanması ana hedeflerinin başında gelmektedir.

Müşteri şikayetleri bir sorun olarak değil, iyileşme ve gelişme sürecinde eşsiz fırsatlar olarak değerlendirilmektedir. Müşteri şikayetlerini ve geribildirimlerini etkin ve doğru şekilde alabilmek, şikayeti çözebilmek ve müşteri şikayetlerini memnuniyet verici şekilde cevaplayabilmek için gerekli süreçler oluşturulmuş ve uygulanmaktadır.

destek
kalite

Kalite Kontrol​

Üretim proseslerinde kullanılan her ambalaj malzemesi, etken madde ve yardımcı madde girişten başlayarak belirlenen spesifikasyonlara göre test edilir. Yapılan testler sonucu uygun olan ürünler üretim sürecine devam ederken, uygunsuz bulunan ürünler prosedürlere uygun şekilde iade veya imha edilir.

Hangi mevzuat veya standarda ait olursa olsun tüm ürünler <strong>Kimyasal, Fiziksel</strong> ve <strong>Mikrobiyolojik</strong> olarak belirlenmiş ve geçerli kılınmış testlerden geçmektedir.

Yarı Mamül aşamasında belirlenen spesifikasyonlara uygun olan ürünler dolum ve paketleme prosesine geçer, bitmiş ürün aşamasında ise yapılan analizlerde belirlenen spesifikasyonlara uygun olan ürünlere serbest bırakma işlemi uygulanır.

AR-GE ve İnovasyon

ACTO® Pharma, konusunda uzman bir AR-GE ekibine ve kimyasal ve mikrobiyolojik tüm testleri gerçekleştirebilecek teknolojide bir AR-GE laboratuvarına sahiptir. AR-GE departmanının birincil hedefi; sürekli değişen pazarı takip etmek, pazara bilimsel veriler ışığında yön vermek ve müşteri ihtiyaçlarına göre yeni ürünler geliştirmektir.

Yeni çıkan teknolojiler ve literatürleri takip edilerek ürün yelpazesi sürekli geliştirilerek, yenilenmektedir. Uluslararası pazardaki güncel fikirler ve teknikler, dünyanın birçok ülkesinden gelen ürün deneyimleri ile birleştirilerek sürekli iyileştirilme faaliyetlerinde girdi olarak kullanılır.