Acto Pharma

Üretim / AR-GE

Acto Pharma, bünyesinde kullanılan işe özel seçilmiş makineler ve prosesler ile, müşterilerimize  çabuk ve esnek üretim seçenekleri sunulmakta ve üretim için kalite proseslerinin uygulanması ve devamı sağlanmaktadır.

Kimya’da temiz ve çevreci üretim anlayışı

Acto Pharma, ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmenin ancak doğanın ve yeryüzündeki tüm canlıların yaşama hakkına saygı duyarak gerçekleşeceğine inanmaktadır. Bu nedenle üretimlerinde enerji tasarrufunu önemsemekte, kullandığı ham maddelerde toksik olanların yerine olmayanları tercih etmekte, temiz ve çevreci üretim anlayışını benimseyip, işçi sağlığı ve güvenliğini ön planda tutmaktadır. Sürdürülebilirlik yaklaşımını ana fikir olarak benimsemiş ve bu fikir doğrultusunda çözümün bir parçası olmayı ilke edinmiştir.

İnovasyon ve araştırmada lider!

Acto Pharma olarak, ana çalışma alanımızdaki pozisyonumuzu güçlendiren yeni ürünler geliştirmenin yanı sıra, mevcut ürün ailemizi ve üretim adımlarımızı iyileştirmek de oldukça önemlidir. Araştırma faaliyetlerimiz, ürünlerimizin pazardaki gereksinimleri ile müşterilerin istekleri ve gelecekte yeni fırsatlar ortaya çıkaracak olan teknolojik iyileştirmeler ile sıkı bir şekilde ilişkilidir. Özellikle yaratıcılık gerektiren projelerimiz, kendi araştırma geliştirme faaliyetlerimiz, önde gelen üniversiteler ve ortak firmalarca oluşturulan bir işbirliği ağı ile desteklenmektedir. Deneyimin bu şekilde bir havuzda toplanması ile yeni fikirleri başarılı ürünlere dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Bu faaliyetler ise şirketin AR-GE departmanında çalışanların sistemli olarak gelişimiyle desteklenmektedir. 

Acto AR-GE,  iş birliği halinde olduğu ulusal ve uluslararası partnerlerine tek noktadan hizmet vermeği hedeflemektedir. Bunun için kimya sektöründe yeni ürünler geliştirmek, kullanılan prosesleri geliştirme optimizasyonu ile maliyeti düşürmek, verimi artırmak ve çevreci anlayış ile kalıcı çözümler sunmak için aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.