Diversey ve Acto sağlık sektöründe güçlerini birleştirdi

Dünyanın hijyen uzmanlarından Diversey ile sıhhat bölümünün öncü firmalarından Acto, güçlerini birleştirerek, sıhhat dalının tüm gereksinimlerine karşılık verecek yepisyeni bir eser portföyünü sıhhat profesyonellerinin hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Diversey ve Acto ortasında yapılan mutabakat kapsamında Diversey Türkiye, Acto’nun dezenfektan eser kümesinin, Türkiye ile birlikte 6 farklı ülkede tek yetkilisi olarak satış ve pazarlamasından sorumlu olacak.

Ana mottosu “Birlikte Daha Güçlüyüz” olan bu kıymetli iş iştiraki kapsamında, Acto markasının kalitesi ve üretim gücü ile Diversey’in hijyen konusundaki 100 yıla yaklaşan deneyimi, küresel coğrafik erişimi, güçlü satış ağı ve güçlü eser portföyü birleşerek, dünya pazarında hastane hijyeni ve enfeksiyon önlemede yeni bir periyodu başlatıyor.

Acto Pharma, 30 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesi ile Türkiye ve 50 ülkede hizmet veren Alman ACTO® GmbH’ın, ACTO® markalı dezenfektan, antiseptik, kozmetik, yara bakımı, ferdî hijyen, besin desteği ve endüstriyel paklık eserlerinin Türkiye’deki üretimini yapıyor; hijyen ve dezenfeksiyon konusunda eğitim ve bilimsel araştırma dayanağı veriyor. 100 yıla yakın uzmanlık ve birikimiyle aktif ve sürdürülebilir paklık ve hijyen tahlilleri sunan Diversey, Türkiye’de sıhhat dalına hizmet vermeye 5 yıl evvel başladı. Bu kısa müddette birçok kent hastanesine, özel hastane zincirine, kamu hastanesine ve öbür sıhhat kurumlarına eser veren Diversey, 2021 yılında Newsweek mecmuası tarafından enfeksiyon tedbire kategorisinde en uygun 4 dezenfektandan biri olarak gösterilen Oxivir markalı patentli eserleri ile enfeksiyon tedbire alanında büyük bir fark yarattı. Artık ise eser portföyünü daha da zenginleştirerek, bölümün a’dan z’ye tüm gereksinimlerini karşılayabilmek emeliyle, başta sıhhat dalı olmak üzere, toplumun hijyene gereksinim duyulan her alanında yüksek bilinirliğe sahip ACTO® markalı dezenfektan eserlerini de portföyüne dahil etti.

Acto Pharma ile başlattıkları iş birliği ile ilgili Diversey Profesyonel İş Ünitesi Türkiye, Kafkaslar, Orta Asya Önderi Eray İsmail Özgüç şunları söyledi:“Diversey olarak hijyen alanında entegre tahliller sunma sorumluluğu taşıyoruz. Patentli AHP® (Hızlandırılmış Hidrojen Peroksit®) teknolojimiz ile üretilen Oxivir eser serimiz kısa vakitte sıhhat kesiminin gözdesi oldu. Dezenfektan kümesindeki tahlillerimizi ise kesimin bilinen ve güvenilen markası ACTO® ile tamamlıyoruz. Böylelikle a’dan z’ye 360 derece tahlil sunabileceğiz ve ülkemize, toplumumuza sağlıklı bir ömür sağlamak emeliyle bedel yaratmaya devam edeceğiz.”

Acto Pharma İdare Konseyi Lideri Ahmet Melikoğlu bu güçlü iş paydaşlığı konusunda “ Acto markasının kalitesi ve üretim gücü ile Diversey markasının güçlü satış ağı birleşerek milletlerarası arenada hastane hijyeninde ve medikal bölümde yeni bir devir başladı. Alanında lider olan bu güçlü iki firmanın iş birliği ile sıhhat dalında enfeksiyon kaynaklı hastalıkları önlemek konusunda daha aktif tahliller sunacağımıza inanıyoruz.” dedi.